Pantera + oversizowy płaszcz

Witajcie w nowym roku. Mam nadzieję, że Wasz Sylwester był udany, a noworoczne plany się spełnią. Niestety nie udało mi się dodać wszystkich postów ze stylizacjami, które zrobiłam dla Was w tamtym roku, dlatego dziś jeden z nich. Dalej aktualny i na czasie motyw pantery, oraz ciepły i w oversizowym klimacie płaszcz.

Motyw panterki od dawna inspirował projektantów mody. I chociaż kiedyś był symbolem kiczu, dziś wraca do łask i to w odświeżonej wersji.  Można ją łączyć na różne sposoby, bardziej eleganckie, ale też sportowe z pazurem.

Przyjmuje się, że skoro mamy oversizowy płaszcz to reszta powinna być mocno dopasowana, ale jestem z tych osób, które od czasu do czasu  lubią złamać ten stereotyp. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdemu przypadnie to do gustu, ale jak mawiają „Nie to ładne co ładne, lecz co się komu podoba„. 

Zastanawiałyście się w ogóle, dlaczego tak dużo kobiet polubiło ten fason? Ponieważ większość z nas lubi czuć się wygodnie w okryciu wierzchnim. Nie wspomnę już, że jest on uniwersalny i ponadczasowy. Niestety, nie każda z nas może pozwolić sobie na taki płaszcz. Drobne i niskie dziewczyny dosłownie znikną pod nim( jeśli mowa o Tobie, postaw na krótszy model z mniejszym kołnierzem), natomiast Panie o pełniejszych kształtach będą wyglądać na większe. Można oczywiście zastosować trik z paskiem i związać go w najwęższym miejscu w talii, dzięki czemu nie zgubimy proporcji sylwetki.

Jeśli masz w swojej szafie lub planujesz kupić brązowy płaszcz oversize, to  wiedz, że komponuje się on świetnie  również z  spodniami o dopasowanym fasonie. Do tego połączenia możesz włożyć dowolną bluzkę i botki na stabilnym obcasie. Całość doskonale uzupełni klasyczna biżuteria.

Jedno przemyślenie nt. „Pantera + oversizowy płaszcz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *