Modna krata

W końcu przyszedł czas, kiedy możemy pozwolić sobie na wszystko. Możemy szaleć! Nie musimy się bać szalonych miksów, ani looków w stylu „więcej znaczy więcej”. 

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy to lubi, ale do odważnych świat należy. Staram się pokazywać Wam w miarę moich możliwości stylizację od tych grzecznych i spokojnych, po te bardziej szalone i przesadzone. Dziś postawiłam na ekstrawagancką kurtkę w kratę, która prócz swoich przykuwających kolorów ma frędzle! To właśnie one nadają charakteru i powodują, że kurtka jest nietuzinkowa. 

Całość świetnie się prezentuje z czernią. Głowa kota sprawia, że sweter jest minimalistyczny i podąża za młodzieżowym duchem. Nie jest nudno, a wręcz przeciwnie całość ma charakter i jest w Brytyjskim klimacie. Nawet woskowane spodnie, które tu widzicie mają bardzo ciekawy lampas i współgrają z całością. 

Buty i torebka w stonowanym czarnym kolorze.

Czy zastanawialiście się kiedyś, skąd w ogóle pochodzi krata?

Wszystko wskazuje na to, że wzór ten przywieziono na Wyspy Brytyjskie z odległych kolonii indyjskich i indonezyjskich, gdzie istniała mocna tradycja farbowania tkanin. Sto lat później kraciaste tkaniny z angielskich statków trafiają do Vichy, a następnie do francuskich domów, gdzie używana jest do szycia tekstyliów i letnich ubrań. Z Europy w XIX wieku kolorowa kratka przenosi się do Stanów Zjednoczonych i tam dopiero rozpoczyna się jej wielka kariera! Kraciaste są już nie tylko stoły restauracji czy kawiarni, ale również sukienki kelnerek, męskie koszule i ubrania dla dzieci. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *